Jsem grafická designérka a ilustrátorka. Má práce je charakteristická blízkým spojením obou oborů, které se vzájemně doplňují a prolínají. Baví mě vymýšlet způsoby, jak pomocí grafického designu šířit k lidem zajímavá a důležitá témata. Snažím se, aby výsledkem mé práce byl osobitý, funkční a nadčasový design.
V současné době pracuji jako freelance grafik pod střechou atelieru Prooko s mým mužem, fotografem Petrem Neubertem, jeho práci si můžete prohlédnout zde: 
Narodila jsem se v Praze, vystudovala jsem obor užitá grafika na Střední výtvarné škole Václava Hollara. Na Vyšší odborné škole grafické jsem se rok věnovala knižní grafice a Magisterské vzdělání jsem získala na AMU – v oboru scénografie loutkového a alternativního divadla. Během studia jsem absolvovala také stáž na Artesis Hogeschool Antwerpen a absolvovala jsem kurz interaktivního designu na Institutu digitalních medií.
Organizace se kterými jsem spolupracovala:
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Festival United Islands of Prague, ÚVT Outsourcing, Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením, z.s., Česká geologická služba, Vydavatelství Mladá fronta, Festival Vyšehrátky, Jihočeské divadlo, Vydavatelství Host, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Vydavatelství LorisGames, Nakladatelství Fraus, Nakladatelství Grada, Nakladatelství Argo.
helena@prooko.czBack to Top